UKS Wawer

O nas

"Pływamy dla śmiechu, pływamy ze łzami, pływamy dla szaleństwa, pływamy dla strachu, pływamy z nadzieją, pływamy dla krzyku, pływamy dlatego, że jesteśmy pływakami – tworzymy marzenia."

Uczniowski Klub Sportowy Wawer Warszawa powstał w 2011 r. w odpowiedzi na potrzebę propagowania pływania oraz zdrowego i aktywnego stylu życia wśród najmłodszych. Klub dzięki wsparciu udzielanym przez Dzielnicę Wawer, w tym OSiR Wawer, jak również stałej i ścisłej współpracy z rodzicami cały czas rozwija się i rozrasta. W 2019 r. w Klubie powstała sekcja pięcioboju nowoczesnego i zostały zainicjowane treningi biegowe oraz strzeleckie.

Treningi pływackie i strzeleckie odbywają się na pływalni „Anin”, a biegowe na bieżni lekkoatletycznej na obiekcie „Syrenka”. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych terenów, w kilku grupach, przy tworzeniu których braliśmy pod uwagę zarówno wiek, poziom rozwoju psychomotorycznego, jak i umiejętności sportowe dziecka.

Nasi zawodnicy reprezentują klub na licznych zawodach pływackich i wielobojowych, gdzie poznają smak zwycięstwa, a niekiedy gorycz porażki. Przede wszystkim jednak uczą się rywalizacji w sportowym duchu „fair play”.

UKS Wawer - uczniowski klub sportowy